خبرگزاری آنا: در دیدار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با رئیس هیئت امنا، مقرر شد جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد در نیمه دوم اردیبهشت ماه برگزار شود.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام این خبر خاطر نشان کرد: در جلسه امروز مواردی همچون آیین نامه داخلی جلسات هیئت امنا، تفویض بیشتر اختیارات به هیئت های امنای استانی، وضعیت مالی و بدهی دانشگاه آزاد، اختصاص بخشی از جلسات هیئت امناء به برنامه های کلان دانشگاه و همچنین بودجه سال 91 مطرح شد.

وی با تأکید بر اینکه هیئت رئیسه جدید دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال تفویض بیشتر فعالیت ها و امور جاری به واحدها و هیئت های امنای استانی است، اظهار داشت: در این جلسه بحث ترکیب و شرح وظایف هیئت امناء مطرح و مقرر شد در صورت تصویب در جلسه هیئت امنا به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال شود تا اعضا و ترکیب هیئت امنای استانی با اختیارات بیشتر به کار خود ادامه دهند.

دانشجو افزود: همچنین مقرر شد وضعیت مالی دانشگاه آزاد اسلامی طی گزارشی در جلسه هیئت امناء مطرح شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اختصاص بخشی از جلسات هیئت امناء به بررسی برنامه ها و سیاستـهای کلان کوتاه مدت، میـان مدت و بلنـد مدت را از موارد مطرح شده در جلسـه امروز عنوان کرد و ادامه داد: این روند سبب می شود سیاستهای هیئت امناء را در5 سال آینده داشته باشیم.

دانشجو سپس به بحث بودجه و تشکیلات دفتر رئیس هیئت امنا و هیئت موسس و بودجه سال 91 اشاره کرد و اذعان داشت: پیشنهاد دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص بودجه سال 91 در جلسه آینده هیئت امنا مطرح می شود.

وی تصریح کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی در جریان گزارش ملاقاتهای اینجانب با علما و مسوولین کشوری قرار گرفت و مطالبی را یادآور شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان گفت: جلسه هیئت امنا نیمه دوم اردیبهشت ماه برگزار می شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام فروردین ۱۳۹۱ساعت 23:43  توسط مدیر وبلاگ  | 
خبرگزاری آنا: جمعی از نمایندگان مجلس نسبت به اظهارات مقامات امارات درباره جزایر سه گانه، به اماراتی ها هشدار دادند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری آنا، بیش از 200 نماینده مجلس شورای اسلامی با امضای بیانیه ای نسبت به اظهارات روزهای اخیر مقامات رژیم امارات واکنش نشان دادند.

اماراتی ها در روزهای اخیر نسبت به سفر استانی رئیس جمهور به جزیره ابوموسی ادعاهای بی اساس خود را تکرار کرده بودند.

جزایر سه گانه ایرانی یعنی "تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی" سه جزیره ای هستند که در جهان جزو سرزمین ایران محسوب می شوند، اما حکام امارات با پشتیبانی آل سعود و آمریکا می گویند که مالک این جزایر، امارات است، ادعایی که مقامات آمریکایی نیز از آن به شدت دفاع می کنند.

بر پایه این گزارش، در جلسه علنی امروز مجلس نیز تعداد از نمایندگان از جمله نادر قاضی پور، سید حسین نقوی، محمود احمدی بیغش و تعداد دیگری از وکلای ملت در تذکراتی جداگانه نسبت به اظهارات اماراتی ها واکنش نشان داده خواستار فعال تر شدن دستگاه دیپلماسی کشور برای دادن "پاسخ درخور" به یاوه گویی های اماراتی ها شدند.

گفتنی است در روزهای اخیر نیز تعدادی از نمایندگان مجلس خواستار به جریان افتادن طرح کاهش روابط با امارات متحده عربی شده بودند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام فروردین ۱۳۹۱ساعت 18:48  توسط مدیر وبلاگ  | 
خبرگزاری آنا: نامزد حزب جمهوری خواده آمریکا طی سخنانی تند علیه باراک اوباما گفت که وی باید چمدانش را برای رفتن از کاخ سفید ببندد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنا به نقل از ای بی سی نیوز، میت رامنی نامزد جمهوریخواه آمریکا طی سخنانی خطاب به باراک اوباما رئیس جمهور فعلی این کشور گفت: چمدانت را برای رفتن از کاخ سفید ببند.

رامنی در این باره تصریح کرد: اوباما باید خودش را برای رفتن از کاخ سفید آماده کند.

نامزد جمهوریخواه آمریکا همچنین اظهار داشت: مشخص است که ما دیدگاه های متفاوتی داریم؛ اوباما می خواهد 4 سال دیگر رئیس جمهوری آمریکا باشد در حالی که سال های نخستین ریاست جمهوری وی خوب سپری نشد.

رامنی یکی از نامزدهای حزب جمهوری خواه آمریکا برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری این کشور در سال جاری است، اخیرا انتقادات زیادی علیه باراک اوباما رئیس جمهور فعلی آمریکا مطرح کرده است.

وی که منتقد سیاست های اوباما است، می گوید که رئیس جمهوری آمریکا برای بهبود وضعیت زندگی مردم کمکی به آنها نکرده است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام فروردین ۱۳۹۱ساعت 18:43  توسط مدیر وبلاگ  | 
خبرگزاری آنا: تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه تربیت مدرس به منظور ارتقا کمی و کیفی دوره های تحصیلات تکمیلی و انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک منعقد شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا در نشست صمیمانه امروز دکتر فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با هیئت رئیسه، اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه تربیت مدرس در واحد علوم و تحقیقات، تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه تربیت مدرس منعقد شد.

در این نشست، بیژن رنجبر رئیس دانشگاه تربیت مدرس در سخنانی با اشاره به پتانسیلهای آموزشی، پژوهشی و فرهنگی ارزشمند دانشگاه تربیت مدرس گفت: این دانشگاه جزء سه دانشگاه برتر کشور و تنها دانشگاه جامع تحصیلات تکمیلی است.

وی ادامه داد: دانشگاه تربیت مدرس با سابقه و تجربه ای که دارد می تواند در مسیر ارتقای کیفی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد همکاریهای مثمرثمر داشته باشد.

رنجبر یادآور شد: دانشگاه تربیت مدرس به عنوان مولود انقلاب، موفقیتهای بسیار خوبی کسب کرده است و آمادگی آن را دارد که با تمامی توان و پتانسیل نیروهای انسانی ارزشمند در مسیر ارتقای کمی و کیفی تحصیلات تکمیلی با دانشگاه آزاد همکاری کند.

وی محورهای این تفاهم نامه را همکاری در زمینه کارهای تحقیقاتی و مشاوره، امکان استفاده پژوهشگران طرفین از امکانات آموزشی و تحقیقاتی، همکاری در اجرای پروژه های تحقیقاتی و مشارکت اعضای هیئت علمی در انجام پایان نامه ها به عنوان استادان راهنما و مشاور برشمرد.

وی با اشاره به نامگذاری سال 91 از سوی مقام معظم رهبری به نام سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی اظهار امیدواری کرد که این همکاریها در جهت تحقق اهداف این شعار صورت گیرد.

رنجبر در پایان برای دانشجو در سمت ریاست دانشگاه آزاد اسلامی آرزوی موفقیت کرد.
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم فروردین ۱۳۹۱ساعت 2:32  توسط مدیر وبلاگ  | 

سه آدم‌خوار برزیلی به دلیل پختن قربانیانشان و تبدیل آنها به شیرینی بازداشت شدند.

"خورخه بلتراو نگرومونت"، همسرش "ایزابل پیرس" 51 ساله و دوست وی "برونا دا سیلوای" 25 ساله قربانیان را با وعده استخدام به عنوان پرستار کودک به منزل مشترکشان می‌کشاندند.

این سه سپس قربانیانشان را می‌کشتند و از گوشت آنها برای تهیه نوعی شیرینی به نام آمپاناداس استفاده کرده و به همسایگانشان در شمال‌شرق کشور می‌فروختند.

به گفته مقامات پلیس، دا سیلوا دارای یک کتاب 50 صفحه‌ای در خصوص جزئیات و طراحی‌های آدم‌خواری است.

جزییات این جنایت وحشتناک هفته گذشته پس از برخورد بازرسان پلیس با این کتاب فاش شد.

ماموران تاکنون 2 جسد را در باغچه منزل مسکونی گروه مذبور پیدا کرده‌اند که گفته می‌شود به احتمال فراوان به 2 زن 20 و 30 ساله که اخیراً ناپدید شده‌اند، تعلق دارند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم فروردین ۱۳۹۱ساعت 2:27  توسط مدیر وبلاگ  | 
پسر 11 ساله به خاطر سخت بودن درسها و فشار خانواده اش در تهران خودکشی کرد. به گزارش مهر، شامگاه دیروز مرگ مشکوک پسر 11 ساله ای به ماموران کلانتری شهرک ولیعصر گزارش شد. ماموران پس از حضور در محل با جسد پسر بچه ای روبرو شدند که آثار کبودی بر روی گردنش مشاهده می شد. والدین پسر 11 ساله در جریان تحقیقات گفتند: امروز خارج از خانه بودیم. وقتی شب بازگشتیم با جسد حلق آویز پسرمان روبرو شدیم . سریع او را پائین کشیدیم اما دیر شده بود. در ادامه یک نامه در کنار جسد پیدا شد که پسر دانش آموز در آن نوشته بود با توجه به سختی درس هایش و فشار خودکشی کرده است. با اعلام موضوع به قاضی درودگر ، بازپرس ویژه قتل تهران جسد برای تعیین علت مرگ به پزشکی قانونی منتقل شد.همچنین تیمی از ماموران اداره دهم پلیس آگاهی تحقیقات در این زمینه را آغاز کردند.
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم فروردین ۱۳۹۱ساعت 2:24  توسط مدیر وبلاگ  | 
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم فروردین ۱۳۹۱ساعت 2:21  توسط مدیر وبلاگ  | 

علي اكبر صالحي، وزير امور خارجه ايران صبح امروز در حاشيه بازديد از خبرگزاري دانشجويان ايران گفت‌وگو با خبرنگاران ايسنا بيان كرد: در مذاكرات قبل طرف مقابل با نيت حل موضوع به ميدان نمي‌آمد، اما در حال حاضر شرايط تغيير كرده است. طرف مقابل احساس كرده كه ايران با وجود همه فشارها و محدوديت‌ها كار خود را پيش برده است. در سه ساله گذشته كه بحث تبادل سوخت مطرح بود و زماني كه ما تقاضاي دريافت سوخت را مطرح كرده بوديم وقتي در جلسه‌اي با محمد البرادعي، مديركل وقت آژانس بين‌المللي انرژي اتمي نيز بحث تبادل سوخت را عنوان كرديم شروع به گذاشتن شرط و شروط كردند كه بسيار باعث تعجب ما شد. اعلام كرديم چگونه است كه وقتي اولين بار مي‌خواستيم اين سوخت را بخريم هيچ شرطي نبود ولي براي تهيه سوخت در مراحل بعد شرط و شروط‌هايي گذاشته‌ايد؟

 

علي اكبر صالحي توصيه كرد: غرب در فاصله باقيمانده تا مذاكرات بغداد در جهت اعتمادسازي حركت كرده و در اين مسير نسبت به رفع تحريم‌ها اقدام كند.

 

صالحي ادامه داد: وقتي به اين نتيجه رسيديم كه آنها به ما سوخت نخواهند داد، تصميم گرفتيم توليد سوخت را آغاز كنيم. در زمان مذاكرات با آنها نيز برنامه توليد سوخت 20 درصد و تبديل آن به صفحات سوخت را پي‌ريزي كرديم.

وزير امور خارجه كشورمان تصريح كرد: در حال حاضر ايران يكي از مدرن‌ترين مجتمع‌هاي توليد صفحات سوخت جهان را دارد كه باعث افتخار است. وقتي با شرط و شروط‌هاي آنها مواجه شديم به آنها گفتيم ما توانايي اين را داريم كه خودمان اين سوخت را توليد كنيم، اما در رسانه‌هاي خارجي مطرح كردند ايران بلوف مي‌زند و هيچگاه قادر نخواهد بود در فاصله زماني كوتاهي مجتمع صفحات سوخت هسته‌يي خود را توليد كند.

وي با بيان اينكه دانشمندان هسته‌يي ما موفق شدند اين دانش را به صورت بومي در ايران ايجاد كنند، گفت: شهيد شهرياري يكي از عناصر عمده اين پروژه توليد سوخت 20 درصد بود و به ديگر دانشمنداني كه در اين زمينه نيز بسيار تلاش كردند خسته نباشيد مي‌گوييم. آنها واقعا افتخار آفريدند. اي كاش مي‌توانستيم نام آنها را ببريم و به مردم عزيزمان معرفي كنيم.

رييس دستگاه ديپلماسي كشورمان افزود: طرف مقابل متوجه شد كه ايران به چه دستاوردهاي عظيمي دست يافته است و دريافت فشار و محدوديت نمي‌تواند ايران را از مسير حركت خود منحرف كند. درست است كه تحريم‌ها و محدوديت‌ها كندي در كار ايجاد مي‌كند اما يقينا آن را متوقف نمي‌كند.

 

عكس: حميد فروتن

 

صالحي با اشاره به مشكلات اقتصادي و سياسي غرب گفت: وزارت خزانه‌داري آمريكا اعلام كرد وضعيت بد اقتصادي اروپا و چالش با ايران، اقتصاد آمريكا را تهديد مي‌كند. با در نظر گرفتن دستاوردهاي ايران طرف مقابل بهتر ديد كه با ايران از در گفت‌‌وگو وارد شود.

وي با بيان اينكه در داخل ايران اتفاقات بسيار خوب و مباركي رخ داد كه نشان از اقتدار و انسجام ملي ايران داشت، تصريح كرد: غرب به اين نتيجه رسيد كه بايد با ايران گفت‌وگو كند، اما در مراحل قبل غرب گفت‌وگو را دنبال نكرد به اين اميد كه ايران تحت فشارها تسليم شود، اما ما همان زمان گفتيم كه حاضريم گفت‌وگوها را در همان استانبول ادامه دهيم. امروز آنها به مذاكرات بازگشته‌اند، ما نبوديم كه به مذاكره بازگشتيم؛ زيرا ما از ابتدا قائل به مذاكره بوديم.

وزير امور خارجه كشورمان ادامه داد: ما طبق رويه خود تاكيد كرده‌ايم اهل شفاف‌سازي،‌گفت‌وگو و برون‌رفت برد ـ برد هستيم. ظاهرا آنها از ديد خود نگراني‌هايي نسبت به فعاليت هسته‌يي ما دارند و ما نيز از ديد خود حق و حقوقي براي خود قائليم. ما حاضريم شرايط رفع نگراني‌هاي ساختگي را كه آنها در ذهن خود ايجاد كرده‌‌اند ‌فراهم كنيم؛ زيرا به كار خود اطمينان داريم.

صالحي با بيان اينكه مقام معظم رهبري از هفت سال پيش تاكنون بارها تاكيد كرده‌اند كه با رويكرد مذهبي به دنبال سلاح هسته‌يي نيستيم، گفت: مقام معظم رهبري فرمودند اين فتوا مبناي فقهي دارد و ما به اعتبار استدلال‌هاي فقهي آن را اعلام كرده‌ايم، نه براي مقاصد سياسي. غرب در نشست استانبول با در نظر گرفتن اين فتوا به اين نتيجه رسيد كه بايد چارچوب مشتركي براي پيشبرد مذاكرات با ايران تهيه شود تا بر مبناي آن عمل شود.

 

وزير امور خارجه ايران: غني‌سازي حق جمهوري اسلامي ايران است. بسته به نيازمان در مورد درصد غني‌سازي كه حق انجام آن را داريم تصميم‌گيري مي‌كنيم.

 

وي با تاكيد بر اينكه معاهده ان‌.پي‌.تي مبناي اين چارچوب مشترك است، گفت: حقوق كشورها در اين معاهده مشخص است. ما از آنها خلع سلاح را مي‌طلبيم و آنها از ما مي‌خواهند كه هيچگاه به سمت فعاليت‌هاي غيرصلح‌آميز نرويم. از ديدگاه ما اين چارچوب مناسبي است.

رييس دستگاه ديپلماسي كشورمان اضافه كرد: در استانبول قرار شد دو طرف در فاصله بيش از يك ماه تا نشست بغداد نقشه راهي را تعريف كنند كه تعيين كننده طرح‌هاي گام به گامي باشد كه طرفين متفقا بر آن تفاهم كرده باشند كه بر مبناي آن يك گام ما برمي‌داريم و يك گام همزمان نيز آنها برمي‌دارند.

صالحي در عين حال گفت: تفسير و جزئيات اين طرح به آينده موكول مي‌شود.

وي افزود: باور غرب در مورد تسليم شدن ايران آرام آرام در حال رنگ باختن است. حقيقتي كه آنها مي‌بينند باعث شده به اين نتيجه برسند كه بايد نگرش‌هايشان را تغيير دهند. ما به هر حال پذيرفته‌‌ايم هر دستاوردي بهايي دارد و اگر استقلال سياسي مي‌خواهيم بايد بهاي آن را در دنيايي كه پر از ظلم است بدهيم. غربي‌ها مي‌دانند ادامه فشارها بر ايران و در عين حال استواري ايران در مسير خود، آن را تبديل به الگو براي ساير كشورها كرده است كه با مقاومت و استقامت در مقابل زورگويي و ظلم مي‌توانند براي كسب استقلال سياسي خود بايستند.

 

عكس: حميد فروتن

 

وزير امور خارجه كشورمان در پاسخ به اين سوال كه آيا مي‌توان اميدوار بود كه در پايان دوره‌هاي مذاكرات ايران و 1+5 شاهد خلع سلاح هسته‌يي در جهان باشيم گفت: اين مسائل حادثه نيست كه لحظه‌اي رخ دهد بلكه يك فرآيند است. آنها بايد نسبت به خلع سلاح هسته‌يي اقدام كنند و اين مذاكرات مي‌تواند يكي از عوامل تسريع در خلع سلاح باشد.

صالحي در مورد تصميم ايران براي انجام گفت‌وگو با 1+5 درباره موضوع فعاليت‌هاي هسته‌يي‌اش گفت: قبلا ايران يك بسته پيشنهادي داشت كه در آن ضمن اينكه موضوع هسته‌يي ايران مطرح شده بود مسائلي مانند خلع سلاح، امنيت بين‌المللي و اقتصادي نيز مطرح شده بود و البته اين بسته پيشنهادي هنوز پا برجاست و نفي نشده است. ممكن است در يك جلسه بندهايي وجود داشته باشد و پرداختن به يك بند به معناي نفي ديگر بندها نيست. ممكن است بر روي يكي از موارد تمركز بيشتري شود، موضوعات ديگر كنار گذاشته نشده است.

وي موضوع امنيت بين‌المللي، اقتصاد و همكاري‌هاي اتحاديه اروپا و ايران را از ديگر موضوعات در دستور كار مذاكرات دانست و گفت: به تمام بندهاي بسته پيشنهادي در مذاكرات پرداخته خواهد شد.

رييس دستگاه ديپلماسي كشورمان در پاسخ به پرسش ديگري در خصوص نتايج گفت‌وگوهاي ايران با 1+5 گفت: در مذاكرات قبل طرف غربي از مذاكرات رضايت نداشت، اما در اين دوره دو طرف ابراز رضايت كردند و اعلام كردند مذاكرات رو به جلو بوده است. شكي در اين نيست كه مذاكرات مورد رضايت طرفين بوده است، به اين دليل اين مذاكرات يك نقطه عطف است.

صالحي در عين حال تاكيد كرد: ما در مذاكرات با 1+5 بر اساس ان‌.پي‌.تي از حق و حقوق‌مان كوتاه نخواهيم آمد و براي آن دليل داريم. بايد حق و حقوق ما تامين باشد. بحث ما اين است كه غني‌سازي فرآيندي است كه بازه‌اي را در برمي‌گيرد كه درصدهاي مختلف را شامل مي‌شود. ممكن است بخواهند در مورد اين بازه در آينده با يكديگر مذاكراتي انجام دهند.

وي درباره تمركز ايران بر ساخت رآكتورهاي تحقيقاتي گفت: ما پيش از اين گفته بوديم مي‌خواهيم چند راكتور تحقيقاتي در نقاط مختلف ايران بسازيم زيرا بعضي از راديوداروهايي كه توليد مي‌شود عمر كوتاهي دارد و مقرون به صرفه نيست كه از منطقه‌اي از طريق هواپيما، توليدات را به منطقه‌اي ديگر انتقال دهند. بهتر است در نقاط مختلف ايران راكتورهاي مشابهي داشته باشيم كه گلوگاه آن راكتورها، صفحه سوخت بود كه خوشبختانه تامين شد.

 

علي اكبر صالحي: فتواي مقام معظم رهبري در تغيير رويكرد غرب نسبت به خطرناك بودن فعاليت هسته‌يي ايران موثر بود و نخست‌وزير تركيه نيز تاكيد كرد اين فتوا فقهي است و بر مبناي مقاصد سياسي نيست.

 

صالحي تاكيد كرد: تامين سوخت 20 درصد تا زماني كه نيازهاي ما را براي اين راكتورها تامين كند حق ماست و جاي ترديدي در آن نيست.

وزير امور خارجه كشورمان افزود: مذاكره‌كننده ايران در چارچوب منافع ملي كشورمان اين بحث را در گفت‌وگوها پيش خواهد برد، اما ما تاكيد داريم كه غني‌سازي حق جمهوري اسلامي ايران است. بسته به نيازمان در مورد درصد غني‌سازي كه حق انجام آن را داريم تصميم‌گيري مي‌كنيم.

وي ادامه داد: اگر ضمانت دهند كه سوخت را در غناهاي مختلفي كه نياز داريم به ما بدهند موضوع فرق خواهد كرد.

صالحي تاكيد كرد: مذاكره‌كننده ايران در آينده به تفصيل به اين موضوعات با حفظ حق غني‌سازي براي جمهوري اسلامي ايران تا هر درصدي كه نياز دارد و طبق معاهده ان‌.پي‌.تي وارد مي‌شود. غني‌سازي حق جمهوري اسلامي ايران است، اما در مورد اينكه چگونه اورانيوم با درصدهاي مختلف غنا را به دست آوريم مي‌توان در مذاكرات به آن پرداخت.

 

رييس دستگاه ديپلماسي كشورمان در مورد ضرورت رفع تحريم‌ها عليه ايران نيز گفت: بارها به غرب توصيه كرده‌ايم تا اين ميزان به ايران فشار وارد كرديد و به اعتبار اقدامات رسانه‌اي‌تان تلاش كرديد ايران را به عنوان قدرت هسته‌يي تهديدكننده معرفي كنيد، اما امروز در اين مسير ما را در انظار عمومي مردم جهان مقتدر نشان داده‌ايد، اما با فتواي مقام معظم رهبري در مورد حرام بودن سلاح هسته‌يي، ذهنيت خطرناك بودن ايران فرو ريخت.

وي فتواي مقام معظم رهبري را در تغيير رويكرد غرب نسبت به خطرناك بودن فعاليت هسته‌يي ايران موثر دانست و گفت: نخست‌وزير تركيه نيز تاكيد كرد اين فتوا فقهي است و بر مبناي مقاصد سياسي نيست كه بسيار موثر بود و وزير خارجه آمريكا نيز بر آن تاكيد داشت و آن را به عنوان تحول مهم مطرح كرد.

صالحي ادامه داد: اگر به درستي با اين فتوا تعامل شود مي‌تواند به عنوان عنصر قوي براي حفظ منع اشاعه و تقويت آن باشد. اين فتوا مباني علمي، فقهي، اصولي و اخلاقي دارد كه مي‌تواند در جهت تقويت ان.‌پي‌‌.تي و خلع سلاح موثر باشد.

 

همچنين وزير امور خارجه كشورمان توصيه كرد: غرب در فاصله باقيمانده تا مذاكرات بغداد در جهت اعتمادسازي حركت كرده و در اين مسير نسبت به رفع تحريم‌ها اقدام كند.

 

عكس: حميد فروتن

 

وي با بيان اينكه ما به ان‌.پي‌.تي اهميت مي‌دهيم و خود را ملزم به رعايت آن مي‌دانيم، گفت: غرب اگر مي‌خواهد اعتمادسازي كند بايد اعتمادسازي را در عرصه تحريم آغاز كند؛ زيرا اين اقدام مي‌تواند روند به نتيجه رسيدن مذاكرات را تسريع كند. درست است كه امكان دارد روند لغو تحريم‌ها فرآيندي طولاني داشته باشد، اما دليلي بر طولاني بودن آن وجود ندارد. اگر حسن نيت باشد بسيار راحت مي‌توان اين فرآيند را طي كرد و ما اين آمادگي را داريم كه بسيار سريع و به راحتي و حتي در نشست بغداد تمام موضوعات را حل كنيم.

رييس دستگاه ديپلماسي كشورمان گفت: در اين صورت اعتمادسازي بيشتري خواهد شد و در مي‌يابيم كه آنها در اقدام‌شان صادق هستند.

صالحي همچنين در ادامه گفت‌وگوي خود با خبرنگاران ايسنا درباره ادعاهاي اخير امارات در قبال جزاير ايران گفت: ما به دنبال اين هستيم كه بهترين روابط را با همسايگان خود داشته باشيم و اين از اولويت‌هاي سياست خارجي ماست. تمام تلاش‌مان اين است كه بتوانيم مشكلات را با همسايگان به حداقل برسانيم. خوشبختانه اقدامات خوبي با بيشتر همسايگانمان شروع شده است.

وي گفت: امارات نيز در زمره اين كشورها است. ما بهترين روابط را مي‌‌خواهيم با امارات داشته باشيم، همان‌طور كه روابط تجاري و اقتصادي ما قابل توجه است. گاهي سوءتفاهم‌هايي پيش مي‌آيد كه مي‌توان با مذاكرات دوجانبه آن را رفع كرد.

وزير امور خارجه كشورمان در مورد شكايت شوراي همكاري خليج‌فارس به سازمان ملل از ايران، گفت: حاكميت ما بر اين جزاير قابل گفت‌وگو و مذاكره نيست و حاكميت ايران بر اين جزاير امري مسلم و مسجل است. تفاهمنامه 1971 نيز ناظر بر اين امر است. پس از 1971 مسائلي پيش آمد كه موجبات سوء تفاهم را فراهم كرده است كه ما بارها اعلام كرده‌ايم آماده گفت‌وگو براي رفع اين سوء تفاهم‌ها هستيم؛ نه از طريق رسانه‌اي.

صالحي تاكيد كرد: بارها اعلام كرده‌ايم آماده‌ايم گفت‌وگويي دوجانبه داشته باشيم و اين مسائل را حل كنيم؛ ضمن اين كه هيچ كشوري در مورد حاكميتش صحبت نمي‌كند.

وي گفت: اميدواريم با درايت، صبر و حوصله و دورانديشي طرف‌هاي مقابل نسبت به سوءتفاهم‌هايي كه گاهي پيش مي‌آيد عمل كنند؛ زيرا اگر غير از اين باشد مسائل براي حل شدن بسيار پيچيده مي‌شود.

رييس دستگاه ديپلماسي كشورمان همچنين در مورد آخرين تحولات در سوريه نيز گفت: اهميت طرح كوفي عنان، نماينده ويژه سازمان ملل و اتحاديه عرب در امور سوريه به اعتبار اين است كه دمشق كه مخاطب اصلي آن است، اين طرح را قبول كرده و ما نيز گفته‌ايم به همين اعتبار با آن همراهي مي‌كنيم.

 

وزير امور خارجه: بارها اعلام كرده‌ايم آماده‌ايم گفت‌وگويي دوجانبه با امارات داشته باشيم و سوءتفاهمات را حل كنيم؛ ضمن اين كه هيچ كشوري در مورد حاكميتش صحبت نمي‌كند.

 

صالحي گفت: به اعتبار اينكه سوريه كه مخاطب اين طرح است آن را پذيرفته است،‌ ما هم با آن همراهي مي‌كنيم، اما يكسري توصيه‌ها داشته‌ايم و نقاط قوتي نيز در اين طرح ديده‌ايم.

وي توضيح داد: در اين طرح سخن از رفتن راس حكومت سوريه و نظام اين كشور نيست و اين يك نقطه قوت است؛ زيرا ديگران بر آن اصرار داشتند. توصيه ما اين است كه اين طرح به گونه‌اي عملي شود كه جانبداري و سمت‌گيري در آن نباشد. دو طرف بايد اقدامات نظامي خود را پايان دهند و ناظرين سازمان ملل بايد به اين موضوع دقت كنند كه توقف و درگيري به طور واقعي صورت گيرد و هر گروهي كه پيمان‌شكني كرد بدون جانبداري آن را معرفي كنند.

وزير امور خارجه كشورمان با بيان اينكه كوفي عنان شخصيت مستقلي است،‌گفت: اميدواريم وي با توجه به اين استقلال شخصيت و تاكيدي كه بر نداشتن جانبداري دارد عمل كند.

رييس دستگاه ديپلماسي كشورمان در مورد آخرين اخبار درباره پيگيري سرنوشت امام موسي صدر نيز گفت: ما نسبت به پيگيري سرنوشت امام موسي صدر فعال هستيم به طور كامل و دقيق آن را دنبال مي‌كنيم. خبرهايي كه بعضا مطرح شده و بلافاصله تكذيب مي‌شوند قابل توجه نيست. البته در اين باره گروه‌هايي در حال بررسي اين موضوع هستند.

صالحي ادامه داد: پس از انقلاب ليبي در ديدار با مصطفي عبدالجليل وي گفت گروه‌هايي از نزديكان قذافي كه اطلاعات دقيق‌تري داشتند به خارج از كشور فرار كرده و در كشورهاي ديگر پراكنده هستند . اگر به آنها دسترسي پيدا كنيم اطلاعات ما دقيق‌تر خواهد شد.

وي افزود: ما از روش‌هايي استفاده مي‌كنيم كه اطلاعات دقيقي در اين مورد به دست آوريم و پس از اينكه به يقين رسيديم آن را اعلام خواهيم كرد

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم فروردین ۱۳۹۱ساعت 2:15  توسط مدیر وبلاگ  | 
خبرگزاری آنا: معاون آموزشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري از تدوين آيين‌نامه‌اي براي افزايش ظرفيت پذيرش آزمون دكترا در دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: بندهاي مختلفي در اين آيين نامه پيش بيني شده است كه جزئيات آن به زودي اعلام مي‌شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، حسين نادري منش در نشستي مطبوعاتي اظهار داشت: زمستان سال گذشته كميته‌اي در زمينه افزايش ظرفيت آزمون دكترا با حضور كارشناسان اين حوزه تشكيل شد تا بررسي شود كه چگونه مي‌توان از حداكثر ظرفيت دانشگاه‌ها با حفظ كيفيت براي افزايش جمعيت دانشجوي دكترا استفاده كرد كه در اين زمينه تصميم گيري‌هايي شده كه جزئيات آن اعلام خواهد شد.

نادري منش با اشاره به اهم برنامه‌هاي معاونت آموزشي وزارت علوم در سال جاري ، از آماده سازي و تهيه سند آمايش آموزش عالي، تربيت نيروي انساني بر اساس نياز دستگاه‌ها، اجراي بخشي از برنامه‌هاي بازنگري شده رشته‌هاي علوم انساني در مهر ماه وافزايش ظرفيت سازي در مقاطع تحصيلات تكميلي خبر داد.

وی با اشاره به بازنگري و بروز رساني رشته‌هاي علوم انساني گفت: در اين زمينه 14 كارگروه در وزارت علوم شكل گرفته است و تا مهر ماه اين مجموعه‌ها بايد برنامه‌هاي كوتاه مدت خود را ارائه دهند.

وي همچنين با اشاره به هفته آموزش و شروع اين هفته از 9 تا 14 ارديبهشت ماه گفت: براي روزهاي اين هفته روزشماري تعيين شده است كه طي آن روز شنبه نهم ارديبهشت ماه با عنوان آموزش، فرهنگ و اخلاق حرفه‌اي، روز يكشنبه 10 ارديبهشت با عنوان «آموزش، كيفيت و چالش‌ها»، روز دوشنبه 11 ارديبهشت با عنوان «آموزش، شاگردپروري»، روز سه شنبه 12 ارديبهشت با عنوان «آموزش، اعتلا و ارتقاي جامعه و شهروندان»، روز چهارشنبه با عنوان «اموزش، بنيان پژوهش» و روز پنجشنبه نيز به عنوان «آموزش، روش، محتوا و برنامه‌ها» نامگذاري شده است.

نادري منش خاطر نشان كرد: همچنين در اين هفته از اساتيد نمونه دانشگاه ها و مراكز پژوهشي تقدير به عمل خواهد آمد و يك همايش يك روزه نيز به مناسبت هفته آموزش در دانشگاه تهران به عنوان نماد آموزش عالي برگزار خواهد شد.

وي با اشاره به برنامه وزارت علوم مبني بر ظرفيت سازي در مقاطع تحصيلات تكميلي، گفت: در حال حاضر يك ميليون داوطلب در مقطع كارشناسي ارشد داريم كه از هر ده نفر تنها يك نفر پذيرش مي‌‌شودو از اين پس در نظر داريم بر اساس توانمندي‌ دانشگاه‌ها و فراهم كردن امكانات زير ساختي ظرفيت‌ها را افزايش دهيم.

معاون آموزشي وزير علوم با اشاره به سياست‌ گذاري مقام معظم رهبري با عنوان «توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني» گفت: اين سال از ديدگاه وزارت علوم ويژه است و در اين زمينه بايد تربيت نيروي انساني كيفي و بحث كيفي سازي ارتقا يابد و در اين راستا كارگروه‌هايي شكل گرفته‌اند و باتوجه به نقش جدي آموزش عالي از بخش هاي ديگر نيز انتظار مي‌رود كه با وزارت علوم و دانشگاه‌هاي ما در ارتباط باشند.

معاون آموزشي وزارت علوم با بيان اينكه تا سال 1404 بايد پوشش آموزش عالي در بين جوانان 18 تا 24 سال، 30 درصد افزايش يابد گفت: در اين زمينه 3،5 درصد بايد سهم مقطع دكترا باشد.

وي همچنين با اشاره به بحث نظارت و ارزيابي كه از سوي وزارت علوم صورت مي‌گيرد گفت: در سال 84بازديد هاي انجام گرفته 40 مورد و در سال 87، بيش از 200 نظارت و طي دو سال گذشته نيز حدود 600 مورد بازديد و نظارت از سوي وزارت علوم از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي انجام گرفته است.

نادري منش با بيان اينكه در سال گذشته مجوز جذب بيش از 2 هزار عضو هيات علمي ارائه شد، اظهار كرد كه بيش از 1000 عضو هيات علمي از اين ميزان جذب دانشگاه پيام نور شده اند.

وي افزود: سالانه بيش از يك ميليون متر مربع فضاي آموزشي در كشور ساخته مي‌شود كه بخش عمده‌اي از اين فضاها مربوط به مجموعه‌هاي غير دولتي است.

معاون آموزشي وزارت علوم در ادامه درخصوص درخواست مبني بر ايجاد برخي رشته‌هاي مهارتي در دانشگاه‌ها گفت: بر اين اساس دانشگاه علمي كاربردي بر حسب نياز نيروهايي را براي بازار كار تربيت مي‌كند كه موضوعات اين رشته‌ها تخصصي و 60 تا 70 درصد دوره بايد مهارتي باشد و در واقع اين رشته‌ها يك شاخه مهارتي جداگانه است.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم فروردین ۱۳۹۱ساعت 2:3  توسط مدیر وبلاگ  | 
خبرگزاری آنا:مدیر اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی با تشریح جزئیات افشاء اطلاعات حساب بانکی 3 میلیون مشتری گفت: برخورد قضایی با متهم این پرونده آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری آنا ، ناصر حکیمی عصر امروز در یک نشست خبری که به دنبال انتشار اخباری مبنی بر افشاء اطلاعات بانکی 3 میلیون مشتری تشکیل شده بود، اظهار داشت: بانک مرکزی روز چهارشنبه از طریق سیستم "کاشف" این تخلف را رصد کرد و روز پنج شنبه این مورد را به عنوان تهدید امنیتی اعلام نموده است.

وی افزود: بانک مرکزی روز جمعه برخورد لازم را در این مورد انجام داد و از همین روز برای کارت هایی که تحت تأثیر قرار گرفته بودند پیامک هایی مبنی بر لزوم تغییر رمز عبور ارسال کرده است.

حکیمی اضافه کرد: اطلاعات حدود 3 میلیون کارت در سایت شخص متخلف وجود داشت که از این میزان 3 الی 40 درصد اطلاعات مربوط به کارت های غیر فعال است.

مدیراداره نظام های پرداخت بانک مرکزی خاطرنشان کرد: با توجه به اطلاعات موجود در سایت این شخص به مردم اطمینان داده می شود که هیچ تخلفی از قبیل پرداخت از حساب ها امکان پذیر نبوده است.

حکیمی تأکید کرد: هیچ برداشت مستقیمی از حساب افرادی که اطلاعات آنان از این طریق افشاء شده صورت نگرفته به نحوی که هیچ دسترسی مستقیمی در این حساب ها گزارش نشده است.

مدیراداره نظام های پرداخت بانک مرکزی درباره برخورد با فرد متخلف ادامه داد: بانک مرکزی برخورد با این فرد را به مراجع امنیتی و قضایی موکول کرده است.

به گفته وی مشکل از سیستم بانکی نبوده بلکه ناشی از افشاء گزارش های بین شرکت نرم افزاری و بانک ها است.

حکیمی درباره تغییر رمز کارت های بانکی نیز گفت: بنا بود طبق اعلام بانک مرکزی رمز مشتریانی که کلمه عبور خود را در طولانی مدت تغییر نمی دهند به صورت اجباری تغییر کند که اتفاق اخیر باعث شد سیاست مذکور زود تر اجرایی شود .

این مقام مسئول در بانک مرکزی همچنین در واکنش به اخباری مبنی بر هک شدن حساب ها، تصریح کرد: هیچ سیستم و حسابی هک نشد بلکه گزارش هایی که این فرد در اختیار داشت به راحتی در سایت خود قرار داده است.

وی همچنین تصریح کرد: شرکتی که این اطلاعات توسط یکی از مدیران ذی ربط آن افشاءشده هیچ کوتاهی خاصی در انجام فعالیت های خود نداشته است.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم فروردین ۱۳۹۱ساعت 1:59  توسط مدیر وبلاگ  | 

یک مرد هندو در مراسم سنتی "چاداک" که همه ساله در کلکته برگزار می شود در اقدامی نمادین یک چاقوی بزرگ را از میان گردن خود عبور داد.

            
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم فروردین ۱۳۹۱ساعت 1:47  توسط مدیر وبلاگ  | 

در حالیکه از ساعتی قبل مذاکرات ایران با نمایندگان کشورهای عضو گروه 1 + 5 آغاز گردیده است خبرهای رسیده به خبرنگار بولتن نیوز در استانبول حاکی از این است که مذاکرات یک روز دیگر هم ادامه می یابد .

بنا بر این گزارش با توجه به اینکه مذاکرات برای یک روز تعیین گردیده بود توافق طرفین بر این می باشد که مذاکرات یک روز دیگر نیز ادامه یابد و روز یکشنبه نیز در ساعت 11 صبح مذاکرات ایران و 1 + 5 در شهر استانبول ادامه یابد.در عین حال از نشست ایران و 1 + 5 خبرهایی می رسد مبنی بر این که طرف های ممقابل خواهان مذاکرات بر اساس موضوعات تأیید شده در جلسه هفته گذشته واشنگتن بین وزرای خارجه 8 کشور صنعتی می باشند  سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان بر مذاکرات در همه موارد و رفع سوء تفاهمات بین ایران و 1 + 5 تاکید داشته که قرار است این موضوعات در جلسات امروز عصر و صبح روز یکشنبه به بحث و مذاکره گذارده شود.

 

به نظر می رسد تصمیم بر ادامه مذاکرات در روز یکشنبه در مهمانی که دیشب در کنسولگری ایران در استانبول به عنوان ضیافت شام دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان بر قرار گردید گرفته شده است . در این نشست کاترین اشتون بهمراه اشمیت، معاونش در آن شرکت داشته اند.

 

 

از طرف دیگر خبرنگار ما کسب اطلاع کرد که طرف های اروپایی حاضر در مذاکرات اصرار زیادی بر انجام دور بعدی گفت و گو ها تا قبل از پایان ماه می سال جاری میلادی داشته اند در حالی که تا قبل از این پیش بینی های انجام شده تحلیل گران بر این استوار بود که نظر کشورمان برای تاریخ دور بعدی مذاکرات پس از اتمام بازی های المپیک لندن باشد اما ظاهرا کشورهای اروپایی مشتاق هستند هرچه زودتر این مذاکرات به نتیجه برسد .

گفتنی است در مذاکرات اخیر استانبول سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی و رئیس تیم مذاکره کننده، علی باقری معاون سیاست خارجی و امنیت بین‌الملل دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه و حمیدرضا عسگری مشاور وزارت امور خارجه، مصطفی دولت یار حضور دارند .

 

 

مذاکرات گروه ۱+۵  با ایران دقایقی پیش در سالن لطفی کردار استانبول ترکیه  و در یک روز بارانی آغاز شد، تا نمایندگان کشورهای آلمان، انگلیس، فرانسه، آمریکا، روسیه، چین با حضور کاترین اشتون  مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دور جدید مذاکرات خود را با سعید جلیلی دبیر شورای امنیت ملی ایران از سر بگیرند.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم فروردین ۱۳۹۱ساعت 1:6  توسط مدیر وبلاگ  | 
خبرگزاری آنا: مهندس بهرام ودودی مفید به سمت سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه منصوب شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، در پی استعفای مقصود کفشنوچی، مهندس بهرام ودودی مفید معاون اداری و مالی واحد مراغه با حفظ سمت به عنوان سرپرست جدید این واحد معرفی شد.

مهندس بهرام ودودی مفید در مراسم تودیع و معارفه رئیس سابق و سرپرست جدید ضمن تقدیر و تشکر از حسن نظر و اعتماد مسوولین منطقه 13 دانشگاه آزاداسلامی خصوصا سرورالدین رییس منطقه13 و حمایت مسوولین و معتمدین شهرستان مراغه با امید به همدلی و همراهی سایر کارکنان و هیئت رییسه واحد آمادگی خود را جهت تداوم برنامه های مدون در راستای توسعه کمی و کیفی دانشگاه در تمام زمینه ها با توکل به خدا اعلام کرد.

بهرام ودودی مفید مدرس دانشگاه، کارمند رسمی واحد مراغه و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد مهندسی مدیریت سیستم و بهره وری از دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین و کارشناسی مهندسی عمران از واحد مراغه می باشد که از سال 1371 با دانشگاه آزاد اسلامی مراغه بصورت رسمی همکاری می کند.

وی پیش از این مسوولیتهای متعددی را عهده دار بوده است که ازجمله آنها می توان به سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد عجبشیر، معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما واحد مراغه اشاره کرد.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم فروردین ۱۳۹۱ساعت 0:6  توسط مدیر وبلاگ  | 
24 فروردین 1391 ساعت 10:58
خبرگزاری آنا: يك مقام مسئول در وزارت دفاع سوريه از توقف تمام اقدامات نظامي نيروهاي اين كشور از صبح امروز در خاك سوريه خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنا به نقل از رسانه های عربی، این اقدام پس از مذاکرات کوفی عنان نماینده ویزه سازمان ملل و پیشنهاد وی برای ایجاد آتش بس در سوریه و انجام گفتگو بین مخالفان و دولت صورت گرفته است.

این مقام مسئول در وزارت دفاع سوریه تصریح کرد: نيروهاي نظامي هم‌چنان براي برخورد با هر گونه اقدام تروريستي و براي حمايت از جان ومال مردم سوريه آماده خواهند بود.

سخنگوي كوفي عنان در این باره اظهار داشت: عنان نامه وليد المعلم، وزير خارجه سوريه در مورد توقف تمام اقدامات نظامي در خاك سوريه را از ساعت 6 صبح امروز دريافت كرده است.

پيشتر كوفي عنان اعلام كرده بود كه تمام اقدامات خشونت آميز در سوريه بايد تا امروز به پايان برسد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم فروردین ۱۳۹۱ساعت 16:45  توسط مدیر وبلاگ  | 
خبرگزاری آنا:شبکه خبری الجزیره در گزارشی اعلام کرد: بقایای جسد «امام موسی صدر» در گورستانی در نزدیکی طرابلس پایتخت لیبی کشف شده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنا به نقل از روزنامه دیلی استار،این در حالی است که یک مقام لبنانی که با پرونده «امام موسی صدر» آشنایی دارد گفت: قبل از اینکه در مورد سرنوشت مفقود شدن «امام موسی صدر» اظهار نظر کنیم باید منتظر مشخص شدن نتایج رسمی تحقیقات باشیم.

بقایای این جسد به بیمارستان مرکزی طرابلس منتقل شده است تا آزمایش های «دی ان ای» روی آن انجام شود.

الجزیره در خبری اعلام کرده است که نتایج این تحقیقات شنبه مشخص خواهد شد.

گفتنی است،«امام موسی صدر» و 2 نفر از همراهانش به نام های «شیخ محمد یعقوب» و «عباس بدرالدین» در سال 1978 میلادی و در دیداری رسمی که به دعوت «معمر قذافی» رهبر آن زمان لیبی از طرابلس داشتند مفقود الاثر شدند.

«قذافی» و 6 نفر از هم دستانش در پرونده صدر در سال 2008 میلادی از سوی مقامات قضایی لبنان به دلیل دست داشتن در مفقود شدن «امام موسی صدر» متهم شدند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم فروردین ۱۳۹۱ساعت 16:40  توسط مدیر وبلاگ  | 
خبرگزاری آنا:نخست وزیر ژاپن پیش از آماده شدن سکوی پرتاب موشک کره شمالی اعلام کرد:کشورش در حالت آماده باش کامل قرار دارد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، یوشیهیکو نودا در این باره تصریح کرد: امیدواریم در آخرین لحظات مسئولان کره شمالی از خود خویشتنداری نشان دهند ولی ما آماده هر احتمالی هستیم.

بر همین اساس مسوولان کره شمالی اعلام کرده بودند که پرتاب موشک دور برد بین روزهای 12 تا 16آوریل یک ماهواره غیرنظامی زمین شناسی به فضا پرتاب می شود.

پیونگ یانگ به مناسبت یکصدمین سالگرد تولد بنیانگذار نظام کمونیستی کره شمالی می خواهند این موشک دوربرد را به فضا پرتاب کنند.

با توجه به امکان سقوط این موشک و یا قطعات آن در خاک ژاپن، این کشور همانند کره جنوبی خود را برای انهدام آن آماده کرده است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم فروردین ۱۳۹۱ساعت 16:39  توسط مدیر وبلاگ  | 
جدیدترین رده بندی تیم های ملی فوتبال جهان مربوط به ماه گذشته میلادی دقایقی پیش توسط سایت فدراسیون جهانی فوتبال منتشر شد که در آن تیم ایران با 578 امتیاز بدون آنکه جایگاهش تغییر کند، همچنان در رده چهارم آسیا و 51 دنیا قرار دارد.

تیم کشورمان در طول زمانی که برای این رنکینگ محاسبه شد، در هیچ دیداری به میدان نرفت و به همین دلیل نیز امتیازی به آن تعلق نگرفت.

در قاره آسیا استرالیا با 862 امتیاز اول است و در رده 21 رده بندی کلی ایستاده، ژاپن با سه پله صعود و 753 امتیاز مکان دوم قاره و 30 جهان را در اختیار دارد و کره جنوبی نیز با 746 امتیاز و یک پله نزول، رده سوم آسیا و 31 کلی را به خود اختصاص داده است.

در قاره آسیا تیم های چین، ازبکستان، عراق، اردن، قطر، کره شمالی، کویت، عربستان، بحرین، عمان، ویتنام، امارات، سوریه، لبنان، تاجیکستان و تایلند نیز در رده های پنجم تا بیستم قرار گرفته اند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم فروردین ۱۳۹۱ساعت 22:33  توسط مدیر وبلاگ  | 
شنیده ها حاکی است که طی ماه های اخیر شایعات زیادی مبنی بر ریاست ابوالفتحی بر سازمان هواپیمایی کل کشور بر سر زبان ها افتاده بود که با صدور این حکم مشخص شد که وی سمت مشاور عالی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را بر عهده گرفته است.

بر اساس این گزارش با توجه به رویکرد مثبت سید حسن موسوی در رأس سازمان میراث فرهنگی و نوع مدیریت تحولگرا ابوالفتحی، امید می رود که سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بعنوان یکی از بزرگترین سازمانهای زیر مجموعه ریاست جمهوری، روزهای موفقیت آمیزی را در پیش داشته باشد.
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم فروردین ۱۳۹۱ساعت 22:31  توسط مدیر وبلاگ  | 
به گزارش خبرنگار حوزه دولت ، دکتر فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با محمود احمدی نژاد رئیس جمهور دیدار کرد.

دانشجو در این دیدار نوروزی که در دفتر رئیس جمهور در نهاد ریاست جمهوری انجام شد، ضمن تبریک سال جدید گزارشی از فعالیت های انجام گرفته در زمان مدیریتش در دانشگاه آزاد اسلامی را به احمدی نژاد ارائه کرد.

رئیس جمهور نیز در این دیدار برای دست اندرکاران دانشگاه آزاد اسلامی آرزوی موفقیت کرد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۹۱ساعت 22:1  توسط مدیر وبلاگ  | 
دور اول مذاکرات ایران و گروه 1+5 در استانبول و دور دوم این مذاکرات در بغداد برگزار خواهد شد.

خبرگزاری فارس: تعیین مکان مذاکرات ایران و 1+5 دور اول استانبول، دور دوم بغداد 

به گزارش بازتاب آنلاین به نقل از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، به دنبال انجام چندین دور مذاکرات فشرده بین معاونان سعید جلیلی و کاترین اشتون، دو طرف با برگزاری دور نخست گفت‌وگوها در روز شنبه 26 فروردین ماه در استانبول و انجام دور بعدی آن در بغداد موافقت کردند.

همچنین قرار شد زمان برگزاری گفت‌وگوها در بغداد در پایان گفت‌وگوهای استانبول اعلام شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۹۱ساعت 21:54  توسط مدیر وبلاگ  | 


+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۹۱ساعت 21:40  توسط مدیر وبلاگ  | 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در کمیسیون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي به نمایندگان خانه ملت معارفه شد.

 فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه آزاد اسلامی عصر روز يكشنبه با حضور در کمیسیون آموزش و تحقیقات، در جمع نمایندگان مجلس معارفه شد و برنامه‌هاي خود را ارايه كرد.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش در رابطه با این جلسه گفت: دانشجو در این نشست برنامه های آتی خود برای دانشگاه آزاد اسلامی را ارائه و گفت که بانک دانشگاه آزاد اسلامی را تأسیس خواهیم کرد.

وی از جمله برنامه‌های دانشگاه آزاد را کیفی سازی فرهنگی، توسعه کتابخانه ها و آزمایشگاه ها، کمک به دانشجویان کم بضاعت ، توسعه تحصیلات تکمیلی اعلام كرد

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۹۱ساعت 21:38  توسط مدیر وبلاگ  | 
 محمدحسین پرکره با حکم فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه آزاد به سمت مشاور عالی ریاست این دانشگاه منصوب شد.

در حکم پرکره آمده است: با سلام و درود به روان پاک شهدای اسلام و روح پرفتوح حضرت امام (ره) و با آرزوی توفیق سلامت و سعادت برای مقام عظمای ولایت، با توجه به سوابق اجرایی مؤثر جنابعالی به موجب این حکم به سمت مشاور عالی رئیس دانشگاه آزاد منصوب می‌شوید.
 
به گزارش فارس،امید است با اتکال به نیروی لایزال قادر متعال ضمن به کارگیری از نیروهای متعهد و متخصص در انجام امور محوله و خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران موفق و مؤید باشید.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۹۱ساعت 21:37  توسط مدیر وبلاگ  | 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۹۱ساعت 21:33  توسط مدیر وبلاگ  | 
به گزارش ایسنا مسعود بارزاني، رئيس منطقه كردستان عراق كه به آمريكا سفر كرده بود در گفت‌وگو با روزنامه فرامنطقه‌اي الحياة اعلام كرد كه به محض بازگشت به عراق از همه رهبران عراق براي برگزاري يك نشست فوري دعوت مي‌كند كه در آن مشكلات سياسي اين كشور بدون هيچ اغماضي بررسي خواهد شد. وي افزود، در صورتي كه نوري المالكي، نخست وزير عراق از حضور در اين نشست خودداري كند و يا به شكل مثبت با آن تعامل نكند ما نيز ديگر وي را به عنوان نخست وزير عراق قبول نخواهيم داشت.

بارزاني در ادامه افزود: عراق به سوي يك فاجعه پيش مي‌رود و من اين مساله را با رئيس جمهوري آمريكا و معاونش در ميان گذاشتم.

بارزاني ادامه داد: ديكتاتوري در حال بازگشت به عراق است و بعضي‌ها به حاشيه رانده مي‌شوند كه اين مساله غيرقابل قبول است.

وي با متهم كردن المالكي به تك‌رايي گفت: اين‌كه يك تن تمام قدرت را در دست بگيرد بسيار خطرناك است. عراق بايد يا با اصلاحات و يا گزينه‌هاي ديگر از اين وضعيت خارج شود.

رئيس منطقه كردستان عراق در خصوص پرونده طارق الهاشمي، معاون رئيس جمهوري عراق نيز گفت: الهاشمي معاون رئيس جمهوري عراق است، من از وي دفاع نمي‌كنم ولي به اصول همكاري و شراكت پايبندم، آيا مي‌شود به همين راحتي همكاري و شراكت را كنار گذاشت؟

وي افزود: چرا دولت عراق قبل از ورود الهاشمي به كردستان عراق وي را دستگير نكرد در حالي كه امكان آن برايش فراهم بود. اكنون هم مشكل، مشكل من نيست، ما الهاشمي را تحويل نمي‌دهيم و وي هر وقت بخواهد مي‌تواند به كردستان عراق بازگردد.

بارزاني گفت: اگر الهاشمي متهم است چرا المالكي تلويحا مي‌گويد، بگذاريد به تركيه فرار كند؟ اين يك اهانت بزرگ است.

وي در خصوص كردهاي سوريه نيز گفت: ما نماينده كردهاي سوريه نيستم بلكه از آنها حمايت مي‌كنيم و اين‌ آنها هستند كه مشخص مي‌كنند با چه كساني متحد مي‌شوند اما در ديداري كه با برهان غليون، رهبر مخالفان سوريه داشتم ديدم كه آنها برنامه خاصي جهت تعامل با مساله كردها ندارند و كردها تا زماني كه به رسميت شناخته نشوند و تضمين داده نشود كه به شكل ريشه‌اي مشكلاتشان حل مي‌شود، به مخالفان سوريه نخواهند پيوست.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۹۱ساعت 21:5  توسط مدیر وبلاگ  | 
خبرگزاري آنا: استيضاح‌كنندگان وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي در جلسه امروز با نمايندگان طراح، تصميم گرفتند كه در نشستي با شخص وزير، عزل مرتضوي را پيگيري كنند.

پرويز سروري يكي از طراحان طرح استيضاح وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني آنا با اشاره به نشست امروز طراحان اين طرح گفت كه در نشست امروز، طراحان ضمن بررسي موضوع و محورهاي استيضاح تصميم گرفتند كه در جلسه‌اي با شيخ‌الاسلامي، موضوع عزل مرتضوي از رياست سازمان تأمين اجتماعي را پيگيري كنند.

وي در اين زمينه افزود: نمايندگان استيضاح كننده وزير كارتصميم گرفتند كه چون شخص وزير نيز خواستار برگزاري اين نشست با نمايندگان است، پيگيري‌هاي لازم براي برگزاري اين نشست را انجام دهند.

طراح طرح استيضاح وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي تصريح كرد: طراحان قصد دارند كه اين جلسه را قبل از برگزاري جلسه علني استيضاح شيخ‌الاسلامي برگزار كنند تا شايد بتوانند وزير را نسبت به بركنار مرتضوي قانع كنند.

به گزارش آنا، سعي مرتضوي اخيراً در حالي به رياست سازمان تأمين اجتماعي منصوب شد كه پيش از اين تعدادي از نمايندگان نسبت به انجام اين انتصاب هشدار داده و اعلام كرده بودند كه در صورت انتصاب وي، وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي را استيضاح خواهند كرد.

طرح استيضاح عبدالرضا شيخ‌الاسلامي روز گذشته با 20 امضا تقديم هيئت رئيسه شده و هيئت رئيسه مجلس نيز آن را امروز اعلام وصول كرد تا وزير كار در يك قدمي بركنار قرار بگيرد

+ نوشته شده در  پنجشنبه هفدهم فروردین ۱۳۹۱ساعت 1:4  توسط مدیر وبلاگ  | 
خبرگزاری آنا: رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در صورتی که منابع مالی لحاظ شود از ابتدای مهرماه سال جاری شهریه دانشجویان رشته های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد با 20 درصد تخفیف مواجه خواهد شد.

دکتر فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا گفت: دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته باید در نظر داشته باشند که هر چه معدل تحصیلی آنان از 15 بیشتر باشد تخفیف بیشتری برای این دست از دانشجویان لحاظ خواهد شد، اما معدل تحصیلی 15 شامل تخفیف نخواهد شد.

دانشجو هدف از اجرای این طرح را تشویق دانشجویان برای تحصیل بهتر و در نهایت ارتقای کیفیت آموزشی دانست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص معلق شدن فعالیت واحد آکسفورد دانشگاه آزاد گفت: دولت انگلیس چندی پیش با ارسال نامه ای اعلام داشت که باید حساب بانکی واحد آکسفورد دانشگاه آزاد مستقر در لندن مسدود شود در غیر این صورت شامل تحریم ها شده و این حساب بانکی از سوی دولت انگلیس مسدود می‌شود.

دانشجو تأکید کرد: با توجه به این اقدامات دولت انگلیس و با پیشنهاد رئیس واحد آکسفورد دانشگاه آزاد و معاون وقت بین الملل دانشگاه آزاد، فعالیت این واحد دانشگاهی به صورت موقت معلق شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این واحد دانشگاهی از چندی پیش نیز فعالیت دانشگاهی نداشته و هیچ دانشجویی در این واحد تحصیل نداشته است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه هفدهم فروردین ۱۳۹۱ساعت 0:58  توسط مدیر وبلاگ  | 
پرسپولیس از ساعت 20:05 در قطر به مصاف الغرافه رفت و میزبان خود را 3 بر صفر شکست داد.

غلامرضا رضایی در دقیقه 3، ایمون زاید در دقیقه 6 و جواد کاظمیان در دقیقه 72 برای پرسپولیس گلزنی کردند.

فرهاد مجیدی بازیکن پیشین استقلال در ترکیب اصلی الغرافه قطر حضور داشت اما او و یارانش نتوانستند برابر حملات سرخپوشان ایرانی کاری از پیش ببرند. مجیدی در دقیقه 78 تعویض شد.

داور عمانی به علی کریمی از پرسپولیس کارت زرد نشان داد.

پرسپولیس با این پیروزی 7 امتیازی شد و در پایان دور رفت صدر نشین گروه باقی ماند.

در دیگر دیدار این گروه نیز الشباب امارات و الهلال عربستان به مصاف یکدیگر رفتند که بازی با نتیجه یک بر یک مساوی تمام شد.

 به این ترتیب بعد از پرسپولیس،‌ الهلال عربستان با 3 امتیازی در رده دوم و الغرافه با 2 امتیاز در مکان سوم قرار گرفتند و الشباب هم با 2 امتیاز و تفاضل گل کمتر در رده آخر است.

ترکیب پرسپولیس:

آسمیر آودوکیچ، محمد نصرتی، شیث رضایی، مهرداد پولادی، حمیدرضا علی‌عسگر، سامان آقازمانی( از دقیقه 37 مازیار زارع)، محمد نوری، علی کریمی، غلامرضا رضایی( از دقیقه 84 حسین بادامکی)،‌ ایمون زاید و امیرحسین فشنگچی( از دقیقه 66 جواد کاظمیان

+ نوشته شده در  پنجشنبه هفدهم فروردین ۱۳۹۱ساعت 0:43  توسط مدیر وبلاگ  | 
 

فرهاد دانشجو در خصوص پاره‌ای از جزئیات دیدارش با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به خبرنگار مهر، گفت: در ابتدای دیدار مثبت با رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تبریک سال نو، آرزوی توفیق کردیم که دانشگاه آزاد اسلامی در سال جدید به اهداف خود دسترسی پیدا کند.

رئیس دانشگاه آزاد همچنین به بررسی مسائلی با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره کرد که می‌تواند در نخستین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در سال جدید مطرح شود.

وی در این باره اظهار داشت: بررسی آیین نامه داخلی هیئت امنای دانشگاه آزاد، تصویب بودجه سال جاری دانشگاه آزاد، بحث و بررسی اختیارات و ترکیب اعضای هیئت‌های امنای استانی دانشگاه آزاد در دیدار با رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد در دستور جلسه جدید این هیئت قرار داده شد.

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، در ادامه خبر از تنظیم صورت جلسه هیئت امنای این دانشگاه داد و افزود: جلسه جدید هیئت امنای دانشگاه آزاد به احتمال زیاد اواخر فروردین‌ماه یا هفته نخست اردیبهشت‌ماه برگزار و پیش از آن صورت جلسه برای اعضا ارسال خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به پرسش مهر مبنی بر حل اختلافات رئیس هیئت امنای این دانشگاه با انتصاب رئیس جدید دانشگاه آزاد در جلسه 9 فروردین‌ماه، تصریح کرد: قانونگذار موضوع را حل و فصل کرده و مسئله‌ای که حل شده نیاز نبود بار دیگر مطرح شود.

به گفته دانشجو رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد از رئیس جدید دانشگاه آزاد و این دانشگاه حمایت خواهد کرد و هر حمایتی که لازم باشد از سوی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در راه ارتقای این دانشگاه صورت خواهد گرفت

+ نوشته شده در  پنجشنبه هفدهم فروردین ۱۳۹۱ساعت 0:37  توسط مدیر وبلاگ  | 

باشگاه خبرنگاران: بیماری سرطان یکی از شایع ترین بیماری های موجود در جهان فعلی در بین انسان ها است. این بیماری که دارای انواع بسیار متفاوتی نیز هست می تواند در بخش های مختلفی از بدن انسان به وجود آمده و به مرگ انسان منجر شود. در این میان باورهای غلط بسیاری در مورد سرطان وجود دارد که در مواردی می تواند بسیار مرگ بار باشد. در این مطلب قصد داریم تا شما را با تعدادی از این باورهای غلط در حوزه سرطان آشنا کنیم.

تفکر مثبت

بسیاری این گونه فکر می کنند که داشتن یک فکر مثبت برای درمان سرطان کافی است. البته این نکته صحیح است که داشتن فکر مثبت می تواند به بیمار در طول مراحل درمانی او کمک کند اما این تصور مثبت نباید بیمار را از واقعیات دور کند. سرطان یک بیماری جدی است که به مراقبت پزشکی نیاز دارد و به صرف داشتن یک روحیه خوب و تفکر مثبت اندیش نمی توان با آن مقابله کرد.

جراحی غدد سرطانی

بسیاری تصور می کنند که با انجام جراحی باعث می شود تا سرطان در بدن انسان در منتشر شود. این تصور غلط ریشه در گذشته دارد که سرطان در زمانی تشخیص داده می شد که بسیار پیشرفت کرده بود و عمدتا جراحی نمی توانست کاری انجام دهد و در نتیجه بیمار جان خود را از دست می داد. باید به این نکته توجه کرد که امروزه علوم مربوط به درمان سرطان بسیار پیشرفت کرده است و با تشخیص سریع سرطان می توان انواع آن را در مراحل اولیه تشخیص داده و با جراحی به موقع جلوی انتشار و گسترش آن را گرفت.

سرطان سینه مخصوص زنان است

اگر از بسیاری از افراد سوال کنید به شما خواهند گفت که سرطان سینه ، مخصوص بانوان است و این امکان وجود ندارد که آقایان هم به سرطان سینه مبتلا شوند. در این باره باید بگوییم که این تصور نیز غلط است . بر اساس مطالعات جامعه سرطان آمریکا هر ساله 2000 مرد در آمریکا با نتیجه مثبت آزمایش سرطان سینه خود مواجه می شوند.

سرطان رو به افزایش است

بسیاری از ما این گونه فکر می کنیم که تعداد افراد مبتلا و در نتیجه میزان ابتلاء به این بیماری در دنیا رو به افزایش است. اما آمار و یافته های عددی محققان در این زمینه نشان می دهد که با توجه به افزایش جمعیت انسان در سالهای اخیر و در مقایسه ای با گذشته می توان این گونه نتیجه گرفت که میزان افراد مبتلا به سرطان و احتمال ابتلاء به آن در حال کاهش است.

دارویی برای درمان سرطان

مردم تصور می کنند که دارو و درمان های خاصی برای سرطان کشف شده و با به زودی کشف می شوند و به درمان قطعی سرطان منجر می شوند. باید گفت که امروزه با وجود تلاش های بسیار گسترده ای که در حوزه پزشکی و درمان سرطان صورت گرفته است هنوز درمان قطعی برای اکثر سرطان ها وجود ندارد. بسیاری از شرکتهای دارو سازی سعی می کنند تا با پخش شایعاتی در میان بیماران اینگونه به آنان بقبولانند که تواسنته اند درمانی قطعی برای سرطان پیدا کنند که البته تا به امروز این تنها یک ادعا بوده است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم فروردین ۱۳۹۱ساعت 1:8  توسط مدیر وبلاگ  | 

به گزارش بازتاب آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت،' احمد بیغش' با اعلام مخالفت خود با استیضاح عبدالرضا شیخ الاسلامی افزود:نكته اینجا است كه متاسفانه آقایانی كه به سمت استیضاح می روند رضای خدا و منافع نظام و مردم را در نظر نگرفته اند.

وی افزود:این افراد با این موضوع سیاسی برخورد می كنند مثل بعضی كه پا را فراتر گذاشته و سوال از دولت قبل از عید را مطرح كرده اند تا برای آنها رای ساز باشد و هم اكنون هم این استیضاح را مطرح كردند تا 15 اردیبهشت برای آنان رای ساز باشد

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم فروردین ۱۳۹۱ساعت 20:14  توسط مدیر وبلاگ  | 
رئیس مجلس شورای اسلامی درباره اجرای فاز دوم قانون یارانه‌‌ها ‌به مقام معظم رهبری نامه نوشته است.
خبرگزاری فارس: نامه ‌لاریجانی ‌‌به رهبر معظم انقلاب درباره فاز دوم یارانه‌‌ها

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی درباره اجرای فاز دوم قانون هدفمند کردن یارانه‌ها به رهبر معظم انقلاب اسلامی نامه نوشته است.

بر اساس این گزارش، در حالی دولت از آغاز اجرای فاز دوم قانون هدفمند کردن یارانه‌ها سخن می‌گوید که علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی این اقدام دولت را مغایر نص صریح قانون دانسته و نسبت به تبعات اقتصادی آن به دولت هشدار داده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم فروردین ۱۳۹۱ساعت 19:53  توسط مدیر وبلاگ  | 
خبرگزاری آنا: نمایدگان مجلس به منظور تامین نظر شورای نگهبان، ترکیب هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان را مشخص کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا،نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در بررسی موارد اعاده شده در طرح نظارت بر رفتار نمایندگان ماده ۱ این طرح را با ۱۵۹ رأی موافق، ۸ رأی مخالف و ۱۹ رأی ممتنع به تصویب رساندند.

براساس این ماده به منظور حفظ شأن و منزلت نمایندگان و نظارت درباره امور مربوط به دوران نمایندگی در ابتداء هر دوره مجلس شورای اسلامی و حداکثر سه ماه پس از انتخاب هیأت‌رئیسه دائمی، هیأت نظارت که از این پس هیأت نامیده می‌شود مرکب از افراد زیر برای همان دوره تشکیل می‌گردد:

الف- یکی از نواب رئیس به انتخاب هیئت رئیسه برای هر سال

ب- یک نفر از اعضای کمیسیون کمیسیون اصل ۹۰ به انتخاب مجلس

پ- یک نفر از اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی به انتخاب مجلس

ج- چهار نفر از سایر نمایندگان به انتخاب مجلس

بر اساس تبصره یک هیئت رئیسه مکلف است برای ثبت نام متقاضیان عضویت در هیئت یک هفته مهلت تعیین نماید.

همچنین در تبصره ۲ نیز آمده است: هیات رئیسه مجلس از بین داوطلبان کمیسیون های یاد شده و نمایندگان مجلس به جز اعضای هیات رئیسه ۶ نفر را انتخاب و به مجلس معرفی می نماید. ملاک انتخاب رأی اکثریت مطلق نمایندگان حاضر در مجلس است و در صورت عدم انتخاب، افراد دیگری توسط هیات رئیسه معرفی می شوند. در صورت انتخاب افراد در هر مرحله با رأی اکثریت مطلق نمایندگان حاضر در مجلس است.

تبصره۳ نیز تاکید می کند که هیئت از بین اعضای خود یک رئیس و دو نایب رئیس و دو دبیر انتخاب می‌نماید.

در تبصره ۴ این ماده آمده است: در صورت غیبت غیرموجه هر یک از اعضای انتخابی در سه جلسه متوالی و یا یک چهارم جلسات متناوب در مدت ۶ ماه، یا ضرورت تغییر هر یک از اعضای هیات به تشخیص اعضای جلسه موضوع تبصره ۲ این ماده فرد جایگزین مطابق تبصره مذکور انتخاب می شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم فروردین ۱۳۹۱ساعت 19:43  توسط مدیر وبلاگ  | 

  


+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم فروردین ۱۳۹۱ساعت 0:36  توسط مدیر وبلاگ  | 


خبرگزاری آنا: یک فروند هواپیمای روسی با 40 سرنشین در سیبری سقوط کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنا به نقل از ریانووستی، به گفته مسوولان محلی بیش از چهل سرنشین این هواپیما در این حادثه کشته شدند.

همچنین وزارت موقعیتهای اضطراری روسیه اعلام کرد که در حادثه سقوط هواپیما در سیبری روسیه دست کم شانزده مسافر جان باختند و دوازده نفر جان سالم به در بردند.

امدادگران موفق شدند دوازده نفر را که در این حادثه زنده مانده بودند از محل حادثه خارج و به بیمارستان منتقل کنند.

این هواپیما از فرودگاه روشچینو نزدیک تیومن در سیبری بلند شده بود و عازم منطقه دیگری در سیبری به نام سورگوت بود.

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم فروردین ۱۳۹۱ساعت 0:26  توسط مدیر وبلاگ  | 
خبرگزاري آنا:رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با تاكيد بر اينكه محبت،دوستي و بخشش را سر لوحه امور قرار دهيم،گفت:عدالت در تمامي زمينه هاي آموزشي ،پژوهشي و فرهنگي بايد اجرايي شود.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري آنا،دكتر فرهاد دانشجو امروز دوشنبه در جمع كاركنان سازمان مركزي دانشگاه آزاد اسلامي ضمن تبريك فرا رسيدن سال جديد براي كليه كاركنان،اعضاي هيات علمي و دانشجويان آرزوي موفقيت و سلامتي كرد.

وي گفت: دغدغه من در دانشگاه آزاد اسلامي ،ارتقاي فرهنگي و افزايش كيفيت آموزش و پژوهش است كه اميدوارم با مشاركت كليه كاركنان ،اعضاي هيات علمي و دانشجويان در كميته هاي مشورتي ،ايرادات را شناسايي و راه حل ها را پيدا كنيم.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي همچنين بر اجراي عدالت در تمامي زمينه هاي آموزشي ،پژوهشي و فرهنگي تاكيد كرد.

وي با توصيه بر سرلوحه قرار دادن محبت،دوستي ، بخشش و گذشت در كليه امور افزود:اميدوارم سال جديد را با همدلي و مهرورزي و با چشم پوشي از اشتباهات آغاز كنيم.

دكتر فرهاد دانشجو يادآور شد: در جهت ارتقاي كيفيت در ابعاد آموزشي و پژوهشي بايد با سرعت و شتاب بيشتري حركت كنيم.

دانشجو ادامه داد:به عنوان يكي از خادمان دانشگاه آزاد وظيفه خود مي دانستم كه امروز براي عيد ديدني در جمع كاركنان سازمان مركزي دانشگاه حاضر شوم و ضمن تبريك سال جديد از زحمات آنان قدرداني كنم.

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم فروردین ۱۳۹۱ساعت 0:21  توسط مدیر وبلاگ  | 
حضرت آیت الله خامنه ای در پیام خودشان به مناسبت حلول سال ۹۱ خاطر نشان كردند: بخش مهمی از جهاد اقتصادی مسئله‏ ي تولید ملی است كه اگر ملت با همت، عزم و آگاهی و با همراهی برنامه ریزی درست مسئولان بتواند شكل تولید داخلی را حل كند بدون تردید بر چالشهایی كه دشمن ایجاد می كند غلبه خواهد كرد.

ایشان با دعوت از همه دست اندركاران اقتصادی و آحاد ملت برای حركت به سوی رونق تولید داخلی در سال جدید تولیدملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی را به عنوان شعار سال ۹۱ معرفی كردند.

متن پیام به شرح زیر است:
بسم ‏اللَّه ‏الرّحمن ‏الرّحیم‏
یا مقلّب القلوب و الأبصار یا مدبّر اللّیل و النّهار یا محوّل الحول و الأحوال حوّل حالنا الي احسن الحال.
اللّهمّ كن لولیّك الحجّة بن الحسن صلواتك علیه و علي ءابائه في هذه السّاعة و في كلّ ساعة ولیّا و حافظا و قائدا و ناصرا و دلیلا و عینا حتّي تسكنه ارضك طوعا و تمتّعه فیها طویلا.
اللّهمّ اعطه في نفسه و ذریّته و شیعته و رعیّته و خاصّته و عامّته و عدوّه و جمیع اهل الدّنیا ما تقرّ به عینه و تسرّ به نفسه.

تبریك عرض میكنم عید نوروز و فرا رسیدن سال نو را به همه‏ ي هم‏ میهنان عزیز در سراسر كشور، و به همه ‏ي ایرانیاني كه در هر نقطه‏اي از دنیا سكونت دارند، و به همه‏ي ملت هائي كه عید نوروز را گرامي میدارند؛ بالخصوص تبریك عرض میكنم به خانواده ‏هاي عزیز شهیدان، به جانبازان، به خانواده‏ هاشان، به همه‏ ي ایثارگران، به همه‏ ي فعالان عرصه‏ هاي مختلف. آرزو میكنم و دعا میكنم كه خداوند متعال براي ملت ایران بهروزي، شادي، نشاط و دلِ خوش در این سال جدید مقدر بفرماید و بدخواهان این ملت را در اهدافشان، در تلاشهاشان ان‏شاءاللَّه ناكام كند.

سالي كه گذشت - سال ۹۰ - یكي از سالهاي پرحادثه در سطح جهان و در منطقه و در كشور ما بود. آنچه كه در مجموع انسان مشاهده میكند، این است كه این حوادث بر روي هم به سود ملت ایران و در راه كمك به هدفهاي آن، تمام شده است. آن كساني كه اهداف بدخواهان ه‏اي درباره‏ ي ملت ایران و ایران و ایراني در سر میپرورانند، در كشورهاي غربي دچار مشكلات گوناگون هستند. در سطح منطقه، ملت هائي كه جمهوري اسلامي از آنها همواره حمایت كرده است، به هدفهاي بزرگي دست پیدا كرده‏اند؛ دیكتاتورهائي به زیر كشیده شدند؛ قانون هاي اساسيِ مبتني بر اسلام در كشورهائي تصویب شد؛ دشمن درجه‏ ي یك امت اسلامي و ملت ایران - یعني رژیم صهیونیستي - در محاصره قرار گرفت. در داخل كشور، به معناي حقیقي كلمه، سال ۹۰، سال بروز اقتدار ملت ایران بود. در جنبه‏ ي سیاسي، ملت ایران در این سال، چه در راهپیمائي بیست و دوي بهمن، چه در انتخابات دوازدهم اسفند، آنچنان حضوري از خود نشان داد و آنچنان شاخصي را براي اقتدار ملي در تاریخ منطقه ثبت كرد كه نظیر آن را در گذشته كمتر داشتیم.

با وجود این‏همه دشمني، این‏همه تبلیغات، این‏همه تهاجمهاي خصمانه و بدخواهانه، ملت ایران در طول این سال، با همه‏ ي وجود توانست حضور خود را در صحنه، نشاط خود را، آمادگي خود را در عرصه‏ هاي گوناگون علمي و اجتماعي و سیاسي و اقتصادي نشان بدهد و اثبات كند. بحمداللَّه سالي بود كه با همه‏ ي سختي‏ها، داراي دستاوردهاي بزرگي بود. همچنان كه قبلاً عرض شده است، شرائط، شرائط بدر و خیبر بود؛ یعني شرائط قبول چالش ها و دشواري‏ ها و غلبه ي بر آنها.

همان طوري كه اولِ سال گذشته اعلام شد، سال ۹۰، سال جهاد اقتصادي بود. اگرچه هوشمندان و آگاهان میدانستند كه این نام و این جهتگیري و شعار براي سال ۹۰ یك امر لازم است، اما بعد تلاشهاي دشمنان در این سال هم همین را اثبات كرد و نشان داد. دشمنان ما از اوائل سال، حركت خصمانه‏ ي خودشان را در عرصه ‏ي اقتصادي نسبت به ملت ایران آغاز كردند؛ اما ملت ایران، مسئولین، آحاد مردم، دستگاه ‏هاي مختلف، با تدبیرهاي هوشمندانه ‏اي توانستند با این تحریمها مقابله كنند و مواجهه‏ ي آنها تا حدود زیادي توانست اثر این تحریمها را خنثي كند و حربه‏ي دشمن را كُند كند. سال ۹۰، سال فعالیتهاي بزرگ علمي بود؛ كه من ان‏شاءاللَّه در فرصت سخنراني، برخي از پیشرفتهاي علمي و اقتصادي و تلاشهاي گوناگون را براي ملت عزیزمان شرح خواهم داد. سال ۹۰ سالي بود پر چالش، و سالي بود پر نشاط، و سالي بود كه ملت ایران به فضل الهي توانست بر چالشهاي موجود غلبه كند.

ما امسال سال دیگري را در پیش داریم كه به امید خدا و با توكل بر پروردگار، باز ملت ایران با فعالیت خود، با تلاش خود، با هوشمندي خود در این سال خواهد توانست پیشرفتهاي زیادي را براي خود به ارمغان بیاورد. به تشخیص من، بر طبق گزارشها و مشاوره ‏ي با افراد مطلع و آگاه، به این نتیجه می رسیم كه عرصه‏ ي چالش مهم در همین سال جاري - كه این سال، امروز و از این ساعت شروع میشود - عرصه‏ي اقتصادي است. جهاد اقتصادي چیزي نیست كه تمام ‏شدني باشد. مجاهدت اقتصادي، حضور جهادگونه در عرصه‏ هاي اقتصادي، براي ملت ایران یك ضرورت است.

من امسال تقسیم میكنم مسائل مربوط به جهاد اقتصادي را. یك بخش مهم از مسائل اقتصادي برمیگردد به مسئله‏ ي تولید داخلي. اگر به توفیق الهي و با اراده و عزم راسخِ ملت و با تلاش مسئولان، ما بتوانیم مسئله‏ ي تولید داخلي را، آنچنان كه شایسته ‏ي آن است، رونق ببخشیم و پیش ببریم، بدون تردید بخش عمده‏اي از تلاش هاي دشمن ناكام خواهد ماند. پس بخش مهمي از جهاد اقتصادي، مسئله‏ ي تولید ملي است. اگر ملت ایران با همت خود، با عزم خود، با آگاهي و هوشمندي خود، با همراهي و كمك مسئولان، با برنامه‏ ریزيِ درست بتواند مشكل تولید داخلي را حل كند و در این میدان پیش برود، بدون تردید بر چالش هائي كه دشمن آن را فراهم كرده است، غلبه‏ ي كامل و جدي پیدا خواهد كرد. بنابراین مسئله‏ ي تولید ملي، مسئله‏ ي مهمي است.

اگر ما توانستیم تولید داخلي را رونق ببخشیم، مسئله‏ ي تورم حل خواهد شد؛ مسئله ‏ي اشتغال حل خواهد شد؛ اقتصاد داخلي به معناي حقیقي كلمه استحكام پیدا خواهد كرد. اینجاست كه دشمن با مشاهده ‏ي این وضعیت، مأیوس و ناامید خواهد شد. وقتي دشمن مأیوس شد، تلاش دشمن، توطئه ‏ي دشمن، كید دشمن هم تمام خواهد شد.

بنابراین همه‏ ي مسئولین كشور، همه‏ ي دست‏اندركاران عرصه‏ ي اقتصادي و همه ‏ي مردم عزیزمان را دعوت میكنم به این كه امسال را سال رونق تولید داخلي قرار بدهند. بنابراین شعار امسال، «تولید ملي، حمایت از كار و سرمایه ‏ي ایراني» است. ما باید بتوانیم از كارِ كارگر ایراني حمایت كنیم؛ از سرمایه‏ ي سرمایه‏ دار ایراني حمایت كنیم؛ و این فقط با تقویت تولید ملي امكان‏پذیر خواهد شد. سهم دولت در این كار، پشتیباني از تولیدات داخليِ صنعتي و كشاورزي است. سهم سرمایه‏ داران و كارگران، تقویت چرخه‏ ي تولید و اتقان در كار تولید است. و سهم مردم - كه به نظر من از همه‏ ي اینها مهمتر است - مصرف تولیدات داخلي است. ما باید عادت كنیم، براي خودمان فرهنگ كنیم، براي خودمان یك فریضه بدانیم كه هر كالائي كه مشابه داخلي آن وجود دارد و تولید داخلي متوجه به آن است، آن كالا را از تولید داخلي مصرف كنیم و از مصرف تولیدات خارجي بجد پرهیز كنیم؛ در همه‏ ي زمینه ‏ها: زمینه‏ هاي مصارف روزمرّه و زمینه ‏هاي عمده‏ تر و مهم تر. بنابراین ما امیدوار هستیم كه با این گرایش، با این جهت گیري و رویكرد، ملت ایران در سال ۹۱ هم بتواند بر توطئه‏ ي دشمنان، بر كید و مكر بدخواهان در زمینه‏ ي اقتصادي فائق بیاید.

از خداوند متعال درخواست میكنیم كه ملت ایران را در این صحنه و در همه‏ي صحنه‏ ها موفق و مؤید بدارد. روح امام بزرگوار را شاد و از ما راضي كند. ارواح طیبه‏ي شهیدان عزیز ما را با اولیائشان محشور فرماید.

والسّلام علیكم و رحمةاللَّه و بركاته‏

+ نوشته شده در  شنبه پنجم فروردین ۱۳۹۱ساعت 1:15  توسط مدیر وبلاگ  |